Červen 2016

Pakoštane

29. června 2016 v 18:18 | Fíková
jsme potřetí na stejném místě na dovolené.
Poprvé jsme byli nadšeni z moře, podruhé začali objevovat okolí a teď potřetí zjištujeme, že je toho spousta, co jsme ještě neviděli.

Máme veřejnou pláž 50 metrů od našeho obydlí, koupat se tam chodíme zřídka. Jsou tam navezené kamínky, studená voda a lidi.

Máme pár zátok nedaleko, kam chodíme raději. Je tam víc vidět podmořský život, můžeme se tam koupat "na Adama", a hlavně hledáme vždy místo, kde je alespoň částečný stín.

Byli jsme na výletě v Zadaru, bylo to tam parádní. Staré město, kolonáda u pobřeží, téměř žádní lidé.. už víme, že na takový výlet se musí v neděli..

Včera jsme jeli lodí za delfíny.

To nejlepší nemáme natočené. Zírali jsme téměř s otevřenou pusou :)

Dnes jsme si udělali výlet na ostrov Vrgada. Je to ostrůvek se 180 stálými obyvateli. Pitná voda byla na ostrov přivedena před dvěma lety, do té doby místní zachytávali srážky a tuto vodu používali. Přes elektriku a pitnou vodu mi přijde, že se na ostrově zastavil čas.
Na ostrově jsou "červené" písečné pláže. Na jednom kopci jsou vidět románské ruiny, my se tam vydali, máme sice krásné fotky, ale výstup to byl krkolomný.

Nejdou mi vůbec vkládat fotky, odkaz na rajče:

Dovolená

25. června 2016 v 8:07 | Fíková


Na dovolenou jsem odjela vybavena Klacidem = dávka na 14 dní. Můj plicní bacil řádí a minulý týden i dost vítězil. Nebýt mé mámy a Vaška, tak neodjedeme.

Už je mi líp, pouze postrádám dobré víno ;).

V Chorvatsku máme svou oblíbenou zátoku pod borovicí (i na dovolené hledáme zatáčky, leč ty neobydlené), kde nikdo není, pouze pejskaři tudy občas projdou. To bývá milé zpestření. Většinou jsou to původem Chorvati, kteří žijí v Rakousku a okolí znají do detailů, tak se dozvíme i nějaké zajímavosti.

Holky staví přehrady, mají mořskou zoo, fauna jim stále utíká :)

je to báječné.. nemuset spěchat, mít čas i na tak obyčejnou věc, jako je snídaně.. :)